Rodzinny Piknik Golfowy 2014

W ośrodku NTB Active Club w Głogowie Młp. odbył się Rodzinny Piknik Golfowy. Udział wzięli zaproszeni goście z rodzinami oraz osoby, które zaciekawił projekt i zapowiedź możliwości poznania nowej dyscypliny sportowej w sposób atrakcyjny. Dzięki plakatom i ulotkom roznoszonym przez wolontariuszy na pikniku zjawiło się 50 osób.
Uczestnicy zostali powitani „bufetem” z gorącymi napojami (kawa, herbata) i drobnymi ciasteczkami.
Cały czas trwania Pikniku dostępne były napoje zimne (soki i woda mineralna).

Na wstępie uczestnicy zapoznali się z obiektami golfowymi NTB Active Club: akademią golfa i polem golfowym oraz z wyposażeniem golfisty: torbą z kijami golfowymi. Poznali zasady zachowania się na polu golfowym i etykietą dot. stroju. Następnie odbyło się szkolenie golfowe w grupach. Osobną grupę stanowiły dzieci – dla nich przygotowano gry i zabawy golfowe w wykorzystaniem specjalnego sprzętu przekazanego przez Polski Związek Golfa do szkolenia dzieci. Dorośli uczyli się uderzać piłkę tak, aby pokonała jak największy dystans – ćwiczenia na specjalnie do tego wydzielonych stanowiskach pod nazwą: Driving Range. Drugim elementem szkolenia była nauka celności w trafianiu piłeczka do dołka, zwane „puttowaniem”. To ćwiczenie wykonywano, pod okiem instruktorów na „greenach” czyli specjalnie wydzielonych miejscach z dołkiem na polu golfowym.

Nie zabrakło konkursów golfowych, które podniosły atrakcyjność i zaangażowanie, a za które najskuteczniejsi otrzymali drobne nagrody.

Finałem był Turniej Golfowy w wersji uproszczonej, ale z zachowaniem wszystkich zasad gry. W trakcie rozgrywki, gracze poznawali:
– reguły gry w golfa, liczenie punktów
– przeszkody i utrudnienia występujące na polu golfowym
– zasady „fair play” na polu golfowym

Emocje były tym większe, że na zwycięzców czekały puchary i medale. Nagrody zostały wręczone na zakończenie Pikniku, a uczestnicy mieli okazję odebrać je stając na podium. Szkolenie golfowe przeprowadzili instruktorzy Głogów Golf Club.

Podsumowanie:
– uczestnicy Pikniku mieli okazję zapoznać się golfem jako sportem olimpijskim (po blisko 100 latach powrót na Igrzyska) oraz jego rekreacyjną odmianą do zaadaptowania dla siebie
– poznanie golfa jako aktywności na świeżym powietrzu; sposobem na stres; rekreacją, która wbrew obiegowym opiniom, jest dostępna dla wszystkich. W każdym wieku golf może cieszyć i wywoływać emocje.
– świadomość, że golf , jak mało który sport, jest prorodzinny. W golfa może równocześnie grać dziadek z wnukami, a rywalizacja jest możliwa dzięki systemowi HCP, który wyrównuje poziom gry i daje jednakowe szanse na zwycięstwo wszystkim graczom.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na grillowy poczęstunek.

Komentowanie jest wyłączone.