13 piłkarski turniej o Puchar Podkarpackiego Stowarzyszenia Turystyczno – Sportowego NSZZ ,,Solidarność” w Rzeszowie 2014

Drużyna Zakładu Metalurgicznego WSK Rzeszów wygrała 13 piłkarski turniej o Puchar Podkarpackiego Stowarzyszenia Turystyczno – Sportowego NSZZ ,,Solidarność” w Rzeszowie. Metalurdzy w finale pokonali drużynę Świlczanki Świlcza 2:0. Turniej został rozegrany na boisku w Świlczy. Na trybunach wśród licznie zgromadzonych kibiców można było zauważyć: Bogdan Romaniuka, członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, odpowiedzialnego za sport, gospodarza Gminy Świlcza Wojciecha Wdowika, który jednoczenie grał w drużynie Dinozaurów Świlcza, Tomasza Czopa, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Jerzego Cyprysia wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Radnego Miasta Rzeszowa, prof. Wiesława Wątrobę, pochodzącego ze Świlczy, obecnie mieszkańca Wrocławia, Halinę Depę , prezes klubu z Świlczy gospodarza turnieju i Jana Domarskiego, legendę piłki nożnej, który objął patronat nad turniejem. Dużo komplementów padło za niezłą organizację, zmobilizowanie różnych zakładów pracy i organizacji za wystawienie zespołów, sporo nagród, pucharów i atmosferę. W turnieju wzięło udział siedem drużyn. Jedna nie przyjechała bo po nocnej nawałnicy , która przeszła nad regionem musieli ratować swój dobytek. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Trzecie miejsce zajęła drużyna Junaka Słocina –Rzeszów, która pokonała w finale Komisję Zakładową NSZZ ,,Solidarność” przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie 4:0. Piąte miejsce zajęła drużyna Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy WSK ,,PZL – Rzeszów” wygrywając z drużyną Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie 5:0. Siódme miejsce zajęła drużyna Dinozaurów Świlcza. Królem Strzelców został Jakub Sowa, a najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Radosława Świątoniowskiego, obydwaj Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów. Najlepszym bramkarzem został Jarosław Machowski z Świlczanki Świlcza. Natomiast ulubieńcem Publiczności został Jerzy Lubowicz z drużyny Dinozaurów Świlcza. Wyróżniono upominkami zawodników poszczególnych meczów. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Ryszard Szyszka