Turniej Piłki Nożnej Orlik 2013

Drużyna Jedności Hucisko triumfowała w IX Turnieju Piłki Nożnej Orlik Młodszy (ur.2003 i młodsi) o Puchar Solidarności i KS Junak Słocina – Rzeszów w 65 – lecie powstania.

Turniej odbył się 23 czerwca 2013 r. na obiektach sportowych ,,Orlik” w dzielnicy Słocina w Rzeszowie. W turnieju wzięło udział sześć drużyn, które grały systemem każdy z każdym . W sumie rozegrano piętnaście meczy. Turniej dostarczył sporo emocji, bo dopiero ostatni mecz ułożył tabelę pierwszych czterech drużyn. Do organizatorów i zawodników list z gratulacjami przesłał Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. W drużynie Junaka pierwsze mecze rozgrywał Sebastian Ignaczak, syn Krzysztofa znanego mistrza piłki siatkowej.

Kolejność końcowa turnieju:

1. Jedność Hucisko

2.ZKS Stal Rzeszów

3.Akademia Piłkarska Ziomki Rzeszów

4. Strug Tyczyn

5. Junak Słocina – Rzeszów

6. Świlczanka Świlcza

Drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Królem strzelców tak jak w 2012 został Mateusz Rejowski – Ziomki. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknęło Władysława Bodaka z Jedności Hucisko. Najlepszym bramkarzem został Hubert Skiba z Strugu Tyczyn, a ulubieńcem publiczności Krzysztofa Jezioro z Świlczanki Świlcza. Wszyscy otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Wyłoniono piętnastu zawodników poszczególnych meczy. Wszyscy otrzymali upominki.

Panie z Stowarzyszenia Ziemi Słocińskiej zadbały, aby nikt nie wyszedł głodny, w tym kibice, którzy dopisali.

Organizatorami były: Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ Solidarność w Rzeszowie i KS Junak Słocina – Rzeszów. Ponadto czynnie w organizację turnieju włączyły się: wspomniane wcześnej Stowarzyszenie Ziemi Słocińskiej, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Rzeszowie, Towarzystwo Ubezpieczeniowe ERGO Hestia, Biuro Turystyczne Pana Józefa Podolca z Wysokiej k. Łańcuta, Podkarpacki Bank Żywności w Rzeszowie, Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Tym co chcieli i włączyli w organizację serdeczne podziękowanie za pomoc i dobre serce.

Komentowanie jest wyłączone.