Solidarni w rodzinie 2013

XIV Turniej Gier Sportowo – Rekreacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych „Solidarni w Rodzinie” odbył się 11 maja 2013 r. w Stadninie koni Albin w Słocinie – Rzeszowie.
Spotkanie rozpoczęła msza św. w kościele MB Saletyńskiej w Rzeszowie pod przewodnictwem ks. Rafała Frąckowiaka MS.

Po przewiezieniu uczestników do Stadniny i oficjalnym otwarciu zawodów osoby niepełnosprawne zostały podzielone na trzy zespoły i przystąpiły do rywalizacji w pięcioboju sportowym. Osoby niepełnosprawne, które nie mogły wykonywać wszystkich dyscyplin, wykonywały zastępcze. Tutaj pomocą służyli wolontariusze. W przerwach wszyscy uczestnicy otrzymywali gorące i zimne posiłki. Będąc w takim miejscu uczestnicy do woli jeździli na koniach w siodle i bryczkami.

Na zakończenie wszystkie osoby niepełnosprawne, a było ich ponad 110 osób otrzymały dyplomy, medale i nagrody rzeczowe z okolicznościowym nadrukiem. Poszczególne zespoły w zależności od zajmowanego miejsca otrzymały różnej wielkości torty, którymi podzielili się z wszystkimi uczestnikami. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunów bawił zespół muzyczny ,,RETRO”, co uczestników bardzo radowało bo podłoga była zajęta tańczącymi parami i trudno ich było oderwać do innych zajęć. Spotkanie zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, gdzie wraz z osobami niepełnosprawnymi, ich rodzinami i wolontariuszami uczestniczyło blisko 300 osób przy pięknej słonecznej pogodzie. Osoby niepełnosprawne wywodziły się głównie z następujących miejscowości: Niwiska, Kolbuszowa, Mielec, Kosowy, Zaczernie, Łańcut, Zgłobień, Przeworsk, Boguchwała, Krasne, Golcowa, Strzyżów i z kilku Warsztatów Terapii Zajęciowej Rzeszowa. Cel, jakim była integracja środowiska osób niepełnosprawnych, ich rodzin i organizatorów został osiągnięty. Spotkanie było także propagowaniem aktywnego wypoczynku. Spotkanie zorganizowało Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno–Sportowe NSZZ,,Solidarność” i Duszpasterstwo Dzieci Niepełnosprawnych przy parafii MB Saletyńskiej w Rzeszowie. W trakcie imprezy z przyjemnością wymienialiśmy naszych darczyńców. Turniej mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Za co im serdecznie
DZIĘKUJEMY.

solidarniwrodzinie

Komentowanie jest wyłączone.