Rok 2013

11 maja – XIV Turniej Gier Sportowo-Rekreacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych „Solidarni w Rodzinie” rozegrany w Stadninie Koni Albin W Rzeszowie – Słocinie. Blisko 300 uczestników w tym 110 osób niepełnosprawnych. Spotkanie poprzedziła msza św. w Sanktuarium Ludzi Pracy MB Saletyńskiej w Rzeszowie pod przewodnictwem ks. Rafała Frąckowiaka MS. Wszystkie osoby niepełnosprawne otrzymały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Czas pobytu umilał zespół muzyczny „Retro”.

23 czerwca – IX Turniej Piłki Nożnej Orlik Młodszy (ur.2003 i młodsi) o Puchar Solidarności i KS Junak Słocina – Rzeszów. Turniej został rozegrany na obiektach sportowych Orlik przy ul. Słocińskiej. Wzięło w nim udział sześć drużyn, a zwyciężyła Jedność Hucisko.

1 sierpnia – 10 lat naszego stowarzyszenia. W dniu 2 sierpnia zarząd stowarzyszenia uczcił to wyjściem na Rysy w Tatrach w towarzystwie miłośników górskiego wędrowania.

24 sierpnia – X Spotkanie Osób Niepełnosprawnych „Solidarni Sercem” odbyło się w Stadninie Koni Albin w Słocinie – Rzeszowie. Udział wzięło ponad 250 osób, w tym 110 osób niepełnosprawnych, które otrzymały medale i nagrody rzeczowe. Opiekę sprawował ks. Rafał Frąckowiak MS, który na początek spotkania odprawił mszę św. w kościele MB Saletyńskiej w Rzeszowie.

31 sierpnia – XXIV Nocny Bieg Uliczny Solidarności został rozegrany na Rzeszowskim Rynku i przyległych uliczkach. Zaproszenie przyjęli olimpijczycy: Jan Falandys, zapaśnik, olimpijczyk z Moskwy i Rafał Augustyn, chodziarz, olimpijczyk z Londynu. Zostało sklasyfikowanych 727 zawodniczek i zawodników. Bieg OPEN na dystansie 6 km ukończyło 427 biegaczy, dosłownie z całego kraju, a także z Włoch, Węgier, Ukrainy i Kenii. Wśród kobiet wygrała Christine Chepkemei z czasem 20.20, a wśród mężczyzn Wycliffe Kipkorir z czasem 17.05. Każdy kto ukończył bieg POEN otrzymał okolicznościowy medal z wizerunkiem Sanktuarium MB Rzeszowskiej w 500-lecie objawień. Zorganizowaliśmy także dziesiąty wyścig osob niepełnosprawnych na wózkach i piątą kampanię na rzecz transplantologii na Podkarpaciu, która prowadziła Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

10 listopada – uroczysty zjazd członków stowarzyszenia i wolontariuszy, na którym podsumowano dziesięć lat Podkarpackiego Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie. Każdy członek stowarzyszenia i grupa wolontariuszy otrzymała koszulki i czapeczki z logo stowarzyszenia.

Po raz czwarty zostały wydrukowane kalendarze ścienne, planszowe na którym zostały zamieszczone zdjęcia z naszych imprez i loga firm nam pomagających.

Komentowanie jest wyłączone.