Rok 2008

3 lutego – II Halowy Turniej w Piłce Nożnej Dzieci iMłodzieży o Puchar Burmistrza Tyczyna.

1 marca – zmiana siedziby naszego Stowarzyszenia co wiązało się z przeniesieniem siedziby Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” z ul. Kraszewskiego 2 na ul. Matuszczaka 14 w Rzeszowie.

17 maja – V Spotkanie Osób Niepełnosprawnych „Solidarni Sercem” w Stadninie koni „Albin” w Słocinie – Rzeszowie. Wcześniej tradycyjnie msza św. w kościele MB Saletyńskiej w Rzeszowie. Około 200 osób. Opiekun ks. Piotr Stangrecki MS. Wśród gości żużlowiec Marmy Polskie Folie Mateusz Szostek z swoim motorem.

30 maja – II Tyczyński Bieg Uliczny Dzieci iMłodzieży.

24 czerwca – VII Międzyzakładowy Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Prezesa naszego Stowarzyszenia w Świlczy.

26 lipca – IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Solidarności i 60-lecia KS Junak Slocina – Rzeszów w Parku przy ul. Powstańców Śląskich w Słocinie – Rzeszowie. Udział wzięło sześć drużyn: Atletic Satu Mare (Rumunia), Czuwaj Przemyśl, UKS SP Trójczyce, Stal Rzeszów, Strug Tyczyn i Gospodarze z rocznika 1993 i młodszych. Wygrał zespół Stali Rzeszów.

6 września – – XIX Nocny Bieg Uliczny Solidarności na Rzeszowskim Rynku. W wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział 465 uczestników. Bieg Open ukończyło 114 zawodników. Wygrała Lilia Fiskowicz z Mołdawii z czasem 20.10, a wśród mężczyzn Siergiej Fiskowicz z Ukrainy z czasem 17.21. Piąty wyścig na wózkach osób niepełnosprawnych. Opiekun i organizator Lucyna Przybyło. Po raz pierwszy wręczaliśmy wszystkim, którzy ukończyli bieg OPEN medale, na których było logo biegów i naszego stowarzyszenia.

14 września – III Impreza Edukacyjno-Sportowa z okazji Podpisania Porozumień Sierpniowych o Puchar Burmistrza Tyczyna.

20 września – IX Turniej Gier Sportowo-Rekreacyjnych „Solidarni w Rodzinie” dla Osób Niepełnosprawnych.

25 – 28 września – X Rajd Górski – Festyn Rodzin Solidarności w Bieszczadach Polskich i Słowackich w Wetlinie, współudział.

19 października – XII Międzynarodowy Turniej Solidarności w Zapasach w Stylu Wolnym. Zwyciężyła drużyna Stal Rzeszów. Rywalizowano w kategorii młodzików, juniorów i kadetów. Zawody odbywały się pod hasłem 65-lecia ZKS Stal Rzeszów i 50-lecia sekcji zapaśniczej.