Rok 2010

8 maja – VII Spotkanie Osób Niepełnosprawnych „Solidarni Sercem”. Tradycyjnie w stadninie koni Albin w Słocinie – Rzeszowie przy ul. Św. Faustyny. 250 uczestników w tym 111 osób niepełnosprawnych oklaskiwało zespół dziecięcy z Niwisk, który zaprezentował tańce ludowe i latynoamerykańskie. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie msza św. w rzeszowskim sanktuarium M.b. Saletyńskiej, której przewodniczył duszpasterz dzieci niepełnosprawnych ks. Łukasz Hołda MS.

20 czerwca – VI Turniej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Solidarności i KS Junak Słocina – Rzeszów. Zawody rozegrano na obiekcie typu „Orlik” w dzielnicy Słocina.

9 lipca – IX Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar naszego stowarzyszenia rozegrany w Świlczy.

4 września – XXI Nocny Bieg Uliczny Solidarności na Rzeszowskim Rynku i przyległych uliczkach. Wszystkich sklasyfikowanych zawodników i zawodniczek było 583. Bieg OPEN ukończyło 176 biegaczy, a wśród kobiet zwyciężyła Lilia Fiskowicz z Mołdawii z czasem 19.25, a wśród mężczyzn Artur Kern z czasem 16.28. Każdy otrzymał medal na którym był Zamek Lubomirskich w Rzeszowie. Był przeprowadzony już siódmy wyścig osób niepełnosprawnych na wózkach z podziałem na różne kategorie. Po raz drugi przeprowadziliśmy kampanię na rzecz rozwoju transplantologii na Podkarpaciu z udziałem Stowarzyszenia Transplantacji Serca w Zabrzu. 72-letnia Zofia Turosz była „najwcześniej” urodzoną zawodniczką. Uzyskała czas 31.00. Kazimierz Granda biegający z rozrusznikiem uzyskał czas 34.48, a ma dopiero 74 lata. Po raz kolejny bieg OPEN ukończył Robert Pawłowski biegający o kulach. Członkiniom naszego stowarzyszenia Danucie Szyszka i Irenie Złamaniec Minister Sportu i Turystyki w dniu 5 sierpnia 2009 r. przyznał brązową Odznakę „Za Zasługi Dla Sportu”. Odznaki zostały wręczone w trakcie biegu przez olimpijczyka z Moskwy Jana Falandysa.

11 września – XI Turniej Gier Sportowo-Rekreacyjnych dla Osób niepełnosprawnych „Solidarni w Rodzinie” zorganizowany w stadninie koni Albin w Słocinie – Rzeszowie przy ul. Św. Faustyny.

9 października – XIV Międzynarodowy Turniej Solidarności i ZKS Stal Rzeszów w zapasach stylu wolnego Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn. Zwyciężyła po raz pierwszy w historii turniejów LMKS Krasnystaw.

Dzięki sponsorom, ludziom dobrej woli został po raz pierwszy wydany kalendarz ścienny naszego stowarzyszenia, na którym są imprezy przez nas organizowanie i loga firm nam pomagających. Dziękujemy.