15 LAT JAK JEDEN DZIEŃ

W tym czasie przeżywaliśmy wiele wzniesień, problemów, rozczarowań, szczęśliwych dni. Patrząc z perspektywy mijających 15 lat i ponad 100 zorganizowanych imprez na czoło wychodzą imprezy i spotkania organizowane dla młodzieży, dorosłych, dla osób niepełnosprawnych. Nocne Biegi Solidarności do roku 2013 i spotkania w górach. Nie można pominąć patronatu nad najstarszą Pielgrzymką rowerową w Polsce z Rzeszowa na Jasną Górę, organizowaną od początku przez członków i działaczy Solidarności z WSK -Rzeszów. Szczególnie spotkania z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami zawsze wnoszą coś nowego. Zawsze jest inaczej, człowiek uczy się pokory. Za to wszystko jesteśmy im wdzięczni. Jako Zarząd nie ustajemy w wysiłku aby nadal w miarę swoich możliwości służyć ludziom. Poprzez swój wolontariat jeśli dajemy ludziom radość i uśmiech, to jest to dla nas największa nagroda.
Nie wiemy co przyniesie jutro. Ale dziś wiemy, że odwaliliśmy kawał dobrej roboty pod sztandarem Solidarności. W naszych szeregach są osoby, które z różnych przyczyn od nich niezależnych nie należą do NSZZ Solidarność. Ale chcą wspólnie coś zrobić dla drugiego człowieka. Oby tak dalej.
Przypadek sprawił, że Sąd Rejonowy w Rzeszowie zarejestrował nasze Stowarzyszenie w tak niezwykle ważnym dla Polaków dniu, 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wybuchło z miłości do Ojczyzny, do Polski. Dobrze, że dożyliśmy czasu, że pamięć o bohaterach Powstania nie zaginęła, nie została wymazana z pamięci rodaków.
To wszystko wpisuje się w 100 rocznicę Niepodległej. Polski Niepodległej 1918 – 2018 r.
Do zobaczenia na szlaku życzy:
Zarząd Podkarpackiego Stowarzyszenia Turystyczno – Sportowego NSZZ Solidarność w Rzeszowie.

Komentowanie jest wyłączone.