Turniej na 102. Dużo bramek, nagród i wyróżnień. Mateusz Skoczylas, królem strzelców.

UKS Orlik Przemyśl triumfował w 14 Turnieju Piłki Nożnej Młodzik (ur.2006 i młodsi) z okazji 70 lecia KS Junak Rzeszów i o Puchar Solidarności. Patronat Honorowy turnieju objął Jan Domarski, znakomity piłkarz Stali Rzeszów i reprezentacji Polski, który otworzył turniej i osobiście dopingował młodych zawodników.
Turniej odbył się 23 czerwca na obiektach sportowych ”Orlik” w Słocinie, dzielnicy Rzeszowa. W zawodach wzięło udział sześć drużyn, które grały systemem każdy z każdym. Sprawnie zorganizowane zawody dostarczyły sporo emocji, a żywiołowy doping licznie zgromadzonych kibiców dodawał ”pieprzu” tej imprezie. Dodatkowo turniej odbywał się w czasie trwania Mundialu na boiskach w Rosji. I jak niektórzy zauważyli być może na Słocińskim Orliku szlifowali się następcy naszych reprezentantów.
Zwyciężyła drużyna z Przemyśla, która była lepsza w bezpośredniej konfrontacji ze Stalą Rzeszów II. Trzecie miejsce przypadło drużynie Stali Rzeszów I, która jeden mecz przegrała i jeden zremisowała. Czwarte miejsce zajęli gospodarze KS Junak Słocina -Rzeszów, piąte drużyna MKS Kańczuga, a szóste DAF Rzeszów. Drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a trzy pierwsze zespoły okolicznościowe medale. Królem strzelców, z czternastoma golami na koncie został Mateusz Skoczylas Stal Rzeszów II, wyprzedzając Macieja Olecha Stal Rzeszów I z dwunastoma trafieniami. Olech został najlepszym zawodnikiem turnieju. Najlepszym bramkarzem został Paweł Palko z UKS Orlik Przemyśl. Ulubieńcem publiczności został Krzysztof Budzowski z DAF Rzeszów. Wszyscy otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Wyłoniono i nagrodzono piętnastu zawodników poszczególnych meczy. Miło było usłyszeć po zakończeniu imprezy na Orliku od jej uczestników ciepłe słowa za dobrą organizację, atmosferę, fajne zawody, mnóstwo nagród, wyżywienie, a nawet pogodę przerwaną przez chwilowe gradobicie, kiedy murawa zamieniła się na biały kolor. Mamy nadzieję, że te nieoszlifowane piłkarskie diamenty dzisiaj, jutro będą błyszczeć na największych stadionach świata. Fundatorami pucharów i nagród oprócz organizatorów byli: Rada Osiedla Słocina, Poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga, Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, Plaza Rzeszów, Smak Górno, Usługi Transportowe Józefa Podolca z Wysokiej k. Łańcuta i Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Kazimierza Pierzchały. Organizatorami 14 Turnieju byli: Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ Solidarność w Rzeszowie i KS Junak Rzeszów. Dyrekcji Zespołu Szkól nr 8 w Rzeszowie i tym co włączyli się w organizację składamy serdeczne podziękowanie za pomoc i dobre serce.

Komentowanie jest wyłączone.