XI Turniej Piłki Nożnej Młodzik Młodszy (relacja)

Młodzik Młodszy na Orliku

Drużyna Junak Słocina – Rzeszów prowadzona przez Bartka Cyganika, nie obroniła ubiegłorocznego triumfu i po przegranych rzutach karnych zajęła czwarte miejsce w XI Turnieju Piłki Nożnej Młodzik Młodszy (ur.2004 i młodsi) o Puchar Solidarności i KS Junak Słocina – Rzeszów. Patronat Honorowy turnieju objął znakomity niegdyś piłkarz Jan Domarski, którego na turnieju zastępował syn Rafał, także były znakomity piłkarz.

Turniej odbył się 20 czerwca na obiektach sportowych ,,Orlik”. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, które grały systemem każdy z każdym w swojej grupie, a następnie odbywały się mecze finałowe. Turniej dostarczył sporo emocji, a żywiołowy doping licznie zgromadzonych kibiców dodawał ,,pieprzu” tej dobrze zorganizowanej imprezie. Miło było usłyszeć po zakończeniu imprezy na ,,Orliku” w Słocinie – Rzeszowie od uczestników ciepłe słowa za: dobrą organizację i atmosferę, fajne zawody, wiele nagród, wyżywienie, a nawet pogodę, bo to dodaje sił. Mamy nadzieje, że te nieoszlifowane piłkarskie diamenty dzisiaj, jutro będą błyszczeć na największych stadionach świata.

Kolejność finałowa turnieju:
Zwyciężyła drużyna Stal Rzeszów, która po zaciętym meczu finałowym pokonała Orlika Przemyśl 1:0. Trzecie miejsce zajął Orzełek Bażanówka który w karnych (6:5) wygrał z Junakiem. W normalnym czasie mecz się zakończył wynikiem nierozstrzygniętym 0:0 chociaż Junak miał kilka ,,setek”. Piąte miejsce zajęli Giganci Radymno, którzy ograli Świlczankę Świlcza 6:1. Siódme miejsce przypadło Kolbuszowiance Kolbuszowa po wygranej z Strugiem Tyczyn 5:1.

Drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a najlepsza drużyna okolicznościowe medale.
Królem strzelców został Filip Duda z Stali, Najlepszym zawodnikiem został Michał Szluz także z Stali Rzeszów. Najlepszym bramkarzem został Jakub Wojtoń z Bażanówki. Ulubieńcem publiczności Franciszek Litwicki z Strugu. Dodatkową nagrodę od kibica otrzymała jedyna dziewczyna w turnieju Wiktoria Bury z Bażanówki. Wszyscy otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Wyłoniono szesnastu zawodników poszczególnych meczy. Wszyscy otrzymali upominki.

Panie z Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Słocińskiej oraz członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Turystyczno – Sportowego NSZZ Solidarność zadbali, aby nikt w tym kibice nie wyszedł głodny.
Organizatorami były: Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ Solidarność w Rzeszowie i KS Junak Słocina – Rzeszów. Ponadto czynnie w organizację turnieju włączyły się: wspomniani wcześniej członkowie z Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Słocińskiej, Gmina Miasto Rzeszów, Rada Osiedla Słocina, Dyrekcja Zespołu Szkół nr. 8 w Rzeszowie i inne firmy oraz instytucje. O naszym turnieju mówiły i pisały regionalne media. Tym co chcieli i włączyli się w organizację serdeczne podziękowanie za pomoc i dobre serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *