Puchar Jana Domarskiego dla Bażanówki

Orzełek Bażanówka triumfował w XII Turnieju Piłki Nożnej Młodzik (ur.2004 i młodsi) o Puchar Solidarności i KS Junak Słocina – Rzeszów. Patronat Honorowy turnieju objął znakomity niegdyś piłkarz Jan Domarski, który osobiście dopingował młodych zawodników.

Turniej odbył się 18 czerwca na obiektach sportowych „Orlik”. W turnieju wzięło udział osiem drużyn, które grały systemem każdy z każdym w swojej grupie, a następnie odbywały się mecze finałowe. Turniej dostarczył sporo emocji, a żywiołowy doping licznie zgromadzonych kibiców dodawał ,,pieprzu” tej dobrze zorganizowanej imprezie. Miło było usłyszeć po zakończeniu imprezy na „Orliku” w Słocinie – Rzeszowie od uczestników ciepłe słowa za: dobrą organizację i atmosferę, fajne zawody, wiele nagród, wyżywienie, a nawet pogodę, bo to dodaje sił. Mamy nadzieje, że te nieoszlifowane piłkarskie diamenty dzisiaj, jutro będą błyszczeć na największych stadionach świata.

Kolejność finałowa turnieju:

Zwyciężyła drużyna Orzełka Bażanówka, która po zaciętym meczu finałowym pokonała Strug Tyczyn 1:0. Trzecie miejsce zajął Orlik Przemyśl który pokonał Gigantów Radymno 3:2. Piąte miejsce dla Stali Rzeszów, która pokonała Junaka Słocina Rzeszów 3:0. Siódme miejsce dla Grunwaldu Budziwój Rzeszów który wygrał z Świlczanką Świlcza 4:0.

Drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a trzy pierwsze drużyny okolicznościowe medale. Królem strzelców, siedem bramek zdobytych został Kacper Pirożyński z Orlika Przemyśl, Najlepszym zawodnikiem został Maksymilian Majda z Stali Rzeszów. Najlepszym bramkarzem został Jakub Wojtoń z Bażanówki, już po raz drugi. Ulubieńcem publiczności Wiktoria Bury z Orzełka Bażanówka. Rada Trenerów wyróżniła dodatkowo Konrada Kotowicza z Strugu Tyczyn. Wszyscy otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Wyłoniono szesnastu zawodników poszczególnych meczy. Wszyscy otrzymali upominki. Fundatorami pucharów i nagród oprócz organizatorów byli: Rada Osiedla Słocina, Poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słocińskiej, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 8 w Rzeszowie, Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, Smak Górno, Usługi Transportowe Józefa Podolca Wysokiej k. Łańcuta, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Kazimierz Pierzchała i Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Organizatorami XII Turnieju Piłki Nożnej Młodzik (ur. 2004 i młodsi) pod Honorowym Patronatem Jana Domarskiego były: Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ Solidarność w Rzeszowie i KS Junak Słocina – Rzeszów. Tym co chcieli i włączyli się w organizację serdeczne podziękowanie za pomoc i dobre serce.