Chroń Nas Królowo Polski

Takie hasło przyświecało 172 uczestnikom w tym 47 paniom 43 Pielgrzymki Rowerowej im Św. Krzysztofa z Rzeszowa na Jasną Górę. Ton nadawali najwcześniej urodzeni: Drozd Józef 81 lat, był już 33 razy. Trojnar Jan 76 lat, był 25 razy i Stręczek Jan 75 lat, był 18 razy. Na nich wzorowali się najmłodsi 14 latkowie: Szyszka Adam, był drugi raz, Prajsnar Daniel i Kudłaty Wiktor, debiutanci. Od lat towarzyszą nam księża: ks. Pazdan Witold, był już 17 razy, ks. Smoleń Paweł był 8 razy i ks. Miąso Janusz ,był 4 razy, którzy także jadą na rowerach, a jednocześnie są do dyspozycji pielgrzymów i wykonują świetną robotę. Pielgrzymka jest podzielona na trzy etapy. W tym roku pielgrzymkę rozpoczęliśmy 4 sierpnia wspólnie z 45 Rzeszowską Pielgrzymką Pieszą. Trzeci etap to Jasna Góra w sobotni poranek. Radość w każdym sercu , co zrozumiałe. A że dojechali wszyscy bezpiecznie to dodatkowa radość. Każdy przywiózł do Matki Królowej Polski na Jasną Górę bagaż podziękowań i próśb. Chore dzieci te najmłodsze , najbardziej bezbronne w zderzeniu z ciężkimi chorobami zawsze były i są na pierwszym miejscu w modlitwach i prośbach do Pani Jasnogórskiej. Podobnie było i tym razem. DOBRO POWRACA. W pielgrzymce organizowanej głównie przez działaczy i członków Solidarności WSK -Rzeszów biorą udział, osoby z całego regionu. Wszyscy którym są bliskie takie formy pielgrzymowania, a jednocześnie promują zdrowy tryb życia. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, a szczególnie osobom które deklarowały pomoc, jeśli by były takie potrzeby. DZIĘKUJEMY.

Początek pielgrzymkom na rowerach wziął się z podziękowania za wybór kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. Dokonał tego samotnie w 1979 r mieszkaniec Słociny, obecnie dzielnica Rzeszowa Marian Celek, pracownik WSK PZL -Rzeszów i działacz zakładowej Solidarności. Uczestniczył 21 pielgrzymkach . Obecnie członkowie Solidarności kontynuują skutecznie jego dzieło.

Patronat i trud organizacji pielgrzymek od 2005 r podejmuje Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ Solidarność w Rzeszowie.

Komentowanie jest wyłączone.