Solidarni w Rodzinie

…Pozwólcie mi wygrać, lecz jeśli nie będę mógł wygrać niech będę dzielny w swym wysiłku… te słowa od osiemnastu lat zagrzewają do sportowej rywalizacji i towarzyszą niepełnosprawnym sportowcom w trakcie olimpiady sportowo – rekreacyjnej Solidarni w Rodzinie która została rozegrana 28 września 2019 r w Rzeszowie – Słocinie. Patronat sprawował  Rafał Wilk, mistrz paraolimpijski i mistrz świata w kolarstwie ręcznym.

Turniej Gier Sportowo – Rekreacyjnych zgromadził 250 osób w tym 105 niepełnosprawnych sportowców z całego regionu. Każdy otrzymał medal, dyplom i nagrody rzeczowe za trud, wysiłek i sportową rywalizację. Dodatkowo uczestnicy mogli skorzystać do woli z przejażdżek w siodle i bryczkami bo wydarzenie odbywało  się w stadninie Koni Albin. Była nauka chodzenia z kijkami czyli nordic walking pod okiem instruktora. Malowanie i wykonywanie tatuaży wywoływały  salwy śmiechu i radości. Muzyka i tańce uzupełniły całość imprezy na której nie brakowało zimnych i gorących posiłków.

Imprezę sportową poprzedziła Msza Święta  w kościele MB Saletyńskiej w Rzeszowie pod przewodnictwem ks. Piotra Bonarka MS duszpasterza osób niepełnosprawnych przy Parafii MB Saletyńskiej, współorganizatora imprezy.

Poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga i Stanisław Ożóg, europoseł poprzedniej kadencji ufundowali wyroby Zakładów Mięsnych  z Górna, które osobiście wręczali. Należy nadmienić, że od wielu  lat możemy zawsze niezawodnie  liczyć na ich wsparcie. 

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM KTÓRZY NAS WSPOMOGLI.

Komentowanie jest wyłączone.