Puchar Jana Domarskiego pojechał do Mielca

AP Piłkarskie Nadzieje Mielec triumfowała w 13 Turnieju Piłki Nożnej Młodzik (ur.2004 i młodsi) o Puchar Solidarności i KS Junak Słocina – Rzeszów. Patronat Honorowy turnieju objął Jan Domarski, znakomity piłkarz Stali Rzeszów i reprezentacji Polski, który osobiście dopingował młodych zawodników.
Turniej odbył się 24 czerwca na obiektach sportowych ”Orlik” . W zawodach wzięło udział siedem drużyn, które grały systemem każdy z każdym. Sprawnie zorganizowane zawody dostarczyły sporo emocji, a żywiołowy doping licznie zgromadzonych kibiców dodawał ”pieprzu” tej imprezie.
Zwyciężyła drużyna z Mielca lepszą różnicą bramek ze Stalą Rzeszów. W bezpośrednim spotkaniu tych drużyn padł remis 0:0. Pozostałe pięć meczów wygrali tak Mielczanie jak i Rzeszowianie . Trzecie miejsce przypadło drużynie Giganci Radymno, czwarte Orzełek Bażanówka, piąte gospodarze KS Junak Słocina – Rzeszów, szóste MKS Kańczuga a siódme Ziomki Rzeszów.
Drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a trzy pierwsze zespoły okolicznościowe medale. Królem strzelców, z dziesięcioma golami na koncie został Piotr Draus z AP Piłkarskie Nadzieje Mielec. Najlepszym zawodnikiem był Paweł Mytych z Stali Rzeszów, a najlepszym bramkarzem został Jakub Pietrzkiewicz z Bażanówki. Ulubieńcem publiczności była Magdalena Gemra z MKS Kańczuga. Wszyscy otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Wyłoniono i nagrodzono dwudziestu jeden zawodników poszczególnych meczów. Miło było usłyszeć po zakończeniu imprezy od jej uczestników ciepłe słowa za dobrą organizację, atmosferę, fajne zawody, mnóstwo nagród, wyżywienie, a nawet pogodę. Mamy nadzieję, że te nieoszlifowane piłkarskie diamenty, jutro będą błyszczeć na największych stadionach świata. Fundatorami pucharów i nagród oprócz organizatorów byli: Rada Osiedla Słocina, Poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 8 w Rzeszowie, Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, Smak Górno, Usługi Transportowe Józefa Podolca z Wysokiej k. Łańcuta i Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Kazimierza Pierzchały. Organizatorami 13 Turnieju byli: Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ Solidarność w Rzeszowie i KS Junak Słocina – Rzeszów. Tym co włączyli się w organizację składamy serdeczne podziękowanie za pomoc i dobre serce.

Komentowanie jest wyłączone.