Mistrz olimpijski Rafał Wilk obecny wśród osób niepełnosprawnych

Rafał Wilk, wielokrotny mistrz olimpijski i świata w kolarstwie ręcznym objął po raz kolejny patronat i był obecny wśród uczestników XVII Turnieju Gier Sportowo – Rekreacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych pt. Solidarni w Rodzinie.

Turniej 15 września zjednoczył ponad 200 osób, w tym 100 osób niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne z całego regionu. W kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie odprawiona została msza św. której przewodniczył ks. Piotr Bonarek MS duszpasterz osób niepełnosprawnych. Następnie uczestnicy zostali przewiezieni do Stadniny Koni Albin w Rzeszowie – Słocinie. Po oficjalnym otwarciu przystąpiono do zawodów. Każdy walczył z całych sił, zawodom towarzyszyła wspaniała atmosfera i po raz siedemnasty hasło: „pozwólcie mi wygrać, lecz jeśli nie będę mógł wygrać, niech będę dzielny w swym wysiłku” Jako, że pobyt był w stadninie koni przejażdżek w siodle i bryczkami było do woli. Niespodziankę uczestnikom sprawili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzeszowa – Słociny, którzy dali piękny pokaz sprzętu z którego można było skorzystać pod okiem strażaków. Każda osoba niepełnosprawna na zakończenie spotkania otrzymała okolicznościowy medal, dyplom i nagrody rzeczowe, które wręczali: Sławomir Spaczyński, dyrektor biura Posła na Sejm RP Mieczysława Miazgi, który ufundował dla wszystkich osób niepełnosprawnych wyroby Zakładów Mięsnych Smak z Górna, Karol Ożóg i członkowie naszego stowarzyszenia. Piękne torty ufundowali: Katarzyna i Wojciech Jajuga. Spotkanie zorganizowało Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe NSZZ Solidarność w Rzeszowie i Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych przy parafii MB Saletyńskiej w Rzeszowie. Organizatorzy dziękują wszystkim ofiarodawcom bez których to spotkanie nie mogłoby się odbyć.
Lista firm i instytucji włączających się w organizację spotkania oprócz już wymienionych: Pratt & Whitney Rzeszów, Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów Sp. z o.o. Ergo Hestia. Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Kazimierz Pierzchała, Gmina Niwiska. Pracownia Graficzna- Projekt. Drukarnia Duet. Wynajem Autokarów i Busów – Józef Podolec. Wysoka k. Łańcuta. Międzyzakładowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Pratt & Whitney Rzeszów. Ośrodek Wypoczynkowy Patryn -Karpacz Górny. Pokoje Gościnne – Wojciech Marusarz – Biały Dunajec. Dom Noclegowy -Małgosia – Licheń Stary. GC Nowiny. Katolickie Radio VIA. Osoby prywatne.


Komentowanie jest wyłączone.