Jubileuszowa pielgrzymka rowerowa

W dniach 2-4 sierpnia odbędzie się 40. najstarsza w Polsce rowerowa pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Uczestniczyć w niej będzie blisko 300 pielgrzymów z całego Podkarpacia.

Organizatorem jest Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie. W tym roku partnerem zostało Województwo Podkarpackie. Dzięki jego wsparciu koszty udziału w pielgrzymce będą niższe i uda się poprawić logistykę przedsięwzięcia, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Pielgrzymkę poprzedzi msza św. w kościele św. Huberta w Rzeszowie-Miłocinie o godzinie 6.30 pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Edwarda Białogłowskiego. Bezpośrednio po mszy św. grupa 295 pielgrzymów wyruszy na pierwszy etap do prastarej Wiślicy. Etap będzie wynosił około 122 km. Drugi etap o długości 132 km zakończy się w Olsztynie. Trzeci etap – 4 sierpnia (20 km) zakończy naszą pielgrzymkę na Jasnej Górze, gdzie będziemy uczestniczyć we mszy św. dziękczynnej w kaplicy Matki Bożej i Drodze Krzyżowej na Wałach.
W pielgrzymce towarzyszy nam od czternastu lat ks. Witold Pazdan z parafii pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie – sanktuarium bł. ks. Władysława Findysza. Po raz piaty jest z nami ks. Paweł Smoleń z parafii św. Barbary w Ropczycach i ks. prof. Janusz Miąso z Uniwersytetu Rzeszowskiego i parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie, który jedzie z nami po raz trzeci.
Początek naszych pielgrzymek wziął się z podziękowania za wybór Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. Dokonał tego w 1979 r. samotnie mieszkaniec Słociny, obecnie dzielnicy Rzeszowa, pracownik WSK ,,PZL-Rzeszów” i działacz „Solidarności” Marian Celek. Był w sumie 21 razy. Zmarł 16.02.2019 r. W 1982 pielgrzymki nie było ze względu na stan wojenny.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: ,,Matko przyjmij, nie opuszczaj, prowadź” (JP II)


Organizator
Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe
NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w Rzeszowie


www.pstssolidarnosc.pl
facebook.com/pstssolidarnosc

Partner Województwo Podkarpackie

 

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.