II Rodzinny Piknik Golfowy w Głogowie Małopolskim

Z okazji dwunastej rocznicy zarejestrowania naszego stowarzyszenia odbyły się dwa spotkania. 31 lipca odbył się II Rodzinny Piknik Golfowy w ośrodku NTB Active Club w Głogowie Małopolskim. Uczestniczyli w nim członkowie stowarzyszenia z rodzinami i osoby, które współpracują z naszym stowarzyszeniem oraz się z nim utożsamiają. Natomiast dokładnie w dwunastą rocznicę zarejestrowania naszego stowarzyszenia 1 sierpnia odbyło się seminarium poświęcone roli i znaczeniu stowarzyszeń na Podkarpaciu, w Polsce i w Europie. Dyskusja pomiędzy prelegentami i uczestnikami była ożywiona. Mówiono o trudnościach jakie napotykają stowarzyszenia w Polsce na tle Europy, gdzie tam cieszą się szacunkiem, ponieważ wyręczają w dużym stopniu lokalne samorządy w pracy dla drugiego człowieka. U nas napotyka się na duże trudności, szczególnie w pozyskiwaniu środków i całej biurokracji, niekiedy zbędnej jaka jest wokół stowarzyszeń. Przypomnijmy, że większość stowarzyszeń działa na zasadzie non – profit. Nie działają dla zysku. Swoją działalność opierają na wolontariacie tak członków zarządu, jaki i pracy wolontariuszy.

Zdjęcia.

Komentowanie jest wyłączone.